+ AAA -

Opakowanie VITREO suplement diety

Opis VITREO

Vitreo to suplement diety zawierający specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów oraz antyoksydantów. Składniki mogą pomagać w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku oraz jego struktur.

Vitreo zawiera następujące składniki:

 • L-lizynę, aminokwas niezbędny, który musi być dostarczany wraz z posiłkiem ponieważ nie jest syntetyzowany przez organizm.
 • L-karnitynę, organiczny związek chemiczny, syntetyzowany w komórkach i dostarczany wraz z pokarmem.
 • Witaminę C, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu.
 • Magnez, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w prawidłowej syntezie białka.
 • Resweratrol jest polifenolem zaliczanym do grupy flawonoidów, występuje m.in. w skórkach winogron. Ma właściwości antyoksydacyje.
 • Niacynę i kwas pantotenowy, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny), która pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu i pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny (istotnej dla syntezy białek i glikogenu).
 • Witamine B2 (ryboflawina), która pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia i pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.
 • Witaminę B1 (monoazotan tiaminy), która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
 • Witaminę B12 (cyjanokobalamina), przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Skład zalecanej dziennej porcji:  VITREO

Składnik Zawartość w 1 kapsułce % ZDS*
L-lizyna 200 mg **
Tlenek magnezu (eqv. 60 mg Mg) 100 mg 16%
Winian L-karnityny 35 mg **
Witamina C (kwas L-askorbinowy) 35 mg 44%
Ekstrakt etanolowo-wodny z czerwonego wina pochodzącego z Vitis Vinifera (30% resweratrol) 33,3 mg
(w tym 9,99 mg resweratrolu)
**
Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 9 mg 56%
Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 3 mg 50%
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1 mg 71%
Witamina B2 (ryboflawina) 0,8 mg 58%
Witamina B1 (monoazotan tiaminy) 0,7 mg 64%
Witamina B12 (cyjanokobalamina) 0,0025 mg 100%

* ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie
** brak ustalonej normy Zalecanego Dziennego Spożycia
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla funkcjonowania organizmu.

Zalecane spożycie: VITREO

1 kapsułka dziennie.

Przechowywanie:  VITREO

W temperaturze 15-25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Zawartość: VITREO

30 kapsułek żelatynowych twardych po 517 mg.

Ważne informacje:  VITREO

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Informacja naukowa VITREO

Gałka oczna ma kształt zbliżony do kuli o średnicy około 24 milimetrów. Wypełniona jest w większości tzw. ciałkiem szklistym (łac. corpus vitreum), które stanowi aż 80% objętości gałki ocznej. Ciałko szkliste odpowiada za zachowanie anatomicznych proporcji i ułożenie niektórych struktur gałki ocznej, głównie soczewki. Dodatkowo, chroni i podtrzymuje siatkówkę oraz amortyzacje wstrząsy.

Ciałko szkliste to wyspecjalizowana, uwodniona macierz zewnątrzkomórkowa o konsystencji żelu. Składa się w 98% z wody, 1-2% to sieć włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, w której zawieszone są cząsteczki wody.

 • Kolagen to białko składające się z 4 aminokwasów. Do prawidłowej syntezy tych aminokwasów konieczna jest prolina i lizyna oraz witamina C, bez której synteza jest niemożliwa. W ciałku szklistym występuje w postaci włókien.

 • Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan, czyli polisacharyd zbudowany z wielu powtarzających się jednostek - disacharydów. Jest syntetyzowany w błonie komórkowej, w procesie tym uczestniczy enzym syntaza hialuronowa. Wyjątkową cechą kwasu hialuronowego jest zdolność do wiązania wody i właściwości lepkosprężyste. Kwas hialuronowy jest składnikiem filmu łzowego, wytwarzany jest przez rogówkę i komórki spojówki.

Pod wpływem różnych czynników może nastąpić rozpad sieci kolagenu i kwasu hialuronowego i uwolnione zostają cząsteczki wody - ciałko szkliste traci swoje właściwości. Stan ten nazywany jest zmętnieniem ciałka szklistego. Objawia się widzeniem przez pacjenta tzw. mętów czy inaczej "latających muszek", ruchomych struktur o różnych kształtach i różnej wielkości.

Zmętnienie ciałka szklistego może rozwijać się u młodych osób, jednak częstość występowania zwiększa się z wiekiem. W utrzymaniu narządu wzroku w jak najlepszej kondycji pomaga aktywny tryb życia i prawidłowa, zróżnicowana dieta. Warto więc rozważyć codzienne wspomaganie organizmu poprzez uzupełnienie tych składników i minerałów, które pełnią istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku.

VIDI Pharma Sp. z o.o. ul.Marszałkowska 84/92/117, 00-514 Warszawa; KRS: 0000439622, NIP: 701-035-91-72; REGON:146391912