+ AAA -

Opakowanie VIDIGLA suplement diety

Opis VIDIGLA

Vidigla, to suplement diety zawierający specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów oraz antyoksydantów. Składniki mogą pomagać w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu, również struktur narządu wzroku.

Vidigla suplement diety, zawiera:

  • Kwas alfa-liponowy - należy do nasyconych kwasów tłuszczowych, w pokarmie obecny jest w bardzo niewielkiej ilości. W organizmie uczestniczy w reakcjach utleniania i redukcji (odtwarza np. aktywność przeciwutleniającą witaminy E i C).
  • Witamina C - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
  • Rutyna - jest naturalnie występującym roślinnym związkiem flawonowym (jej cząsteczka składa się z dwucukru oraz kwercetyny, naturalnie występującej pochodnej flawonu). Wykazuje właściwości przeciwutleniające - minimalizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników oraz ogranicza utlenianie witaminy C przedłużając jej działanie.
  • Witamina E - pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych rodników - reaktywnych form tlenu, które powstają w komórce w wyniku przemian biochemicznych lub dostają się do komórek z zanieczyszczonego środowiska zewnętrznego.
  • Koenzym Q10 - rozpuszczalny w tłuszczach, wykazujący działanie podobne do witamin, naturalnie występuje w mitochondriach komórek gdzie następuje uwalnianie i magazynowanie energii. Spełnia rolę katalizatora procesów metabolicznych odpowiadając za 95 % całej energii naszego ciała. Ilość uczestniczącego w procesach energetycznych koenzymu Q10 zmniejsza się wraz z wiekiem oraz na skutek niewłaściwej diety, nadużywania alkoholu i leków.
    W 1978 roku przyznana została nagroda Nobla za prace poświęcone działaniu koenzymu Q10.
  • Forskolina - ekstrakt pozyskiwany z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii), która jest jedynym źródłem forskoliny.
  • Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) - ekstrakt miłorzębu japońskiego jest źródłem naturalnych antyoksydantów, wspomagających walkę z wolnymi rodnikami.

Składniki aktywne produktu:

Kwas alfa-liponowy; ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii), zawierający 5% forskoliny; ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba L.); witamina E (octan DL-alfa tokoferylu); rutyna; koenzym Q10.

Zawartość składników w zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu:  VIDIGLA

Składnik Zawartość w 1 tabletce % ZDS*
Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii) w tym forskolina 200 mg
10 mg
**
Kwas alfa-liponowy 100 mg **
Witamina C (kwas L-askorbinowy) 60 mg 75
Ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba L.) w tym
ginkgoflawonoglikozydy,
laktony terpenowe
40 mg

7,2 mg
1,6 mg
**
Witamina E (octan DL-alfa tokoferylu) 9 mg 75
Rutyna 19,5 mg **
Koenzym Q10 10 mg **

* ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie
** brak ustalonej normy Zalecanego Dziennego Spożycia
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla funkcjonowania organizmu.

Zalecane spożycie: VIDIGLA

1 tabletka dziennie.

Przechowywanie:  VIDIGLA

W temperaturze 15-25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Zawartość: VIDIGLA

30 tabletek powlekanych po 720 mg.

Ważne informacje:  VIDIGLA

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Informacja naukowa VIDIGLA

Procesy starzenia się ludzkiego organizmu są nieodwracalne i nieuchronne i dotyczą wszystkich komórek, również struktur narządu wzroku. Do najczęstszych chorób oczu należą jaskra, zaćma, AMD (związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej), zespół suchego oka. Wszystkie te choroby mają swoje podłoże w obniżeniu szeroko rozumianej witalności organizmu, przewadze procesów starzenia się komórek nad procesami tworzenia. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej podaży składników odżywczych. Zróżnicowany sposób żywienia i aktywność fizyczna stanowią podstawę zachowania dobrego stanu zdrowia.

VIDI Pharma Sp. z o.o. ul.Marszałkowska 84/92/117, 00-514 Warszawa; KRS: 0000439622, NIP: 701-035-91-72; REGON:146391912