+ AAA -

Opakowanie LUMEGA 3 suplement diety

Opis LUMEGA 3

Lumega 3 to suplement diety zawierający specjalnie dobrany zestaw barwników plamkowych, przeciwutleniaczy oraz minerałów pomagającychw utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku.

Lumega 3 suplement diety, zawiera:

  • Luteinę i zeaksantynę, które są naturalnymi barwnikami plamki żółtej.
  • Wielonienasycone kwasy (WNKT) Omega 3, a w szczególności frakcje EPA i DHA. Badania wykazały, że kwas DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia.
  • Witaminę C, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz wspiera regenerację zredukowanej formy witaminy E. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
  • Witaminę E, która wraz z witaminą C pomaga w ochronie komórek przed niszczącym działaniem wolnych rodników tlenowych.
  • Cynk, który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz wspiera utrzymanie prawidłowego widzenia.
  • Miedź, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
  • Selen wspierający antyoksydacyjne procesy w komórkach.

Skład zalecanej dziennej porcji:  LUMEGA 3

Składnik Zawartość w 1 kapsułce % ZDS*
Wyciąg suchy (etanolowo-wodny) z kwiatów aksamitka wzniesionego (Tagetes erecta), zawierający 20% luteiny i 4% zeaksantyny 60,0 mg
(w tym luteina 12 mg, zeaksantyna 2,4 mg)
**
WNKT Omega 3 (40 EPA, 20 DHA) 350,0 mg
(w tym 140mg EPA i 70mg DHA)
**
Witamina C 30,0 mg 37,5
Witamina E (ostan DL-alfa-tokoferylu) 5mg
(3,35 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu)
28
Cynk 7,5 mg 75
Miedź 500 μg 50
Selen 25 μg 45

* ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie
** brak ustalonej normy Zalecanego Dziennego Spożycia
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla funkcjonowania organizmu.

Zalecane spożycie: LUMEGA 3

1 kapsułka dziennie.

Przechowywanie:  LUMEGA 3

w temperaturze 15-25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Zawartość: LUMEGA 3

30 kapsułek żelatynowych miękkich po 780 mg.

Ważne informacje:  LUMEGA 3

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Informacja naukowa LUMEGA 3

Oko i proces widzenia.
Proces widzenia polega na przechodzeniu promieni świetlnych przez źrenicę. Po załamaniu się na soczewce, dostają się do wnętrza oka, gdzie na siatkówce powstaje obraz rzeczywisty, zmniejszony i odwrócony. Podrażnione komórki siatkówki przekazują bodźce włóknami nerwu wzrokowego do ośrodka wzroku w korze mózgowej. Tam następuje właściwa interpretacja obrazu. Jednym z objawów starzenia się ludzkiego organizmu jest pogarszanie się wzroku. Proces ten postępuje szybciej jeżeli dieta jest uboga w witaminy i minerały, kwasy Omega 3. Starzenie przyspieszają również choroby układu krążenia i układu odpornościowego wywołane stresem oraz używkami (np. alkohol, papierosy, kawa). W utrzymaniu narządu wzroku w jak najlepszej kondycji pomaga aktywny tryb życia i prawidłowa, zróżnicowana dieta. Warto więc rozważyć regularne wspomaganie organizmu poprzez uzupełnienie tych składników i minerałów, które pełnią istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku. Należą do nich karotenoidy (luteina, zeaksantyna), wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 (WNKT EPA, DHA), witamina C i E oraz cynk, selen i miedź.
Prostym "domowym" sposobem na wykrycie wczesnych objawów pogarszania się wzroku w przebiegu zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (z ang. AMD) jest badanie przy użyciu tzw. siatki AMSLERA. Wyniki badania pozwalają na wstępną diagnostykę zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.
Ulotkę z siatką AMSLERA należy trzymać w odległości około 30-40 cm od twarzy. Jeżeli do czytania potrzebujesz okularów, załóż je. Następnie zasłoń prawe oko i skup się na kropce, znajdującej się w centralnej części siatki. Powtórz badanie zasłaniając drugie oko. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości: zniekształcenia linii, brakującego fragmentu siatki lub przerwanie linii, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem okulistą.


TEST AMSLERA
VIDI Pharma Sp. z o.o. ul.Marszałkowska 84/92/117, 00-514 Warszawa; KRS: 0000439622, NIP: 701-035-91-72; REGON:146391912