+ AAA -

Opakowanie sztucznych łez HIALOPT
krople do oczu z miłorzębem japońskim (gingko biloba)

Opis BILOPTIC

Biloptic jest sterylny. Zawiera kwas hialuronowy i ekstrakt miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba), które chronią komórki rogówki, nawilżają powierzchnię gałki ocznej i stabilizują film łzowy. Kwas hialuronowy jest mukopolisacharydem występującym w różnych tkankach organizmu. Przylega do komórek powierzchni gałki ocznej chroniąc je i nawilżając. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym pozostaje na powierzchni gałki ocznej przez długi czas chroniąc i stabilizując film łzowy. Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba) jest powszechnie stosowany w wielu obszarach medycyny. Zawiera składniki, które mają właściwości antyoksydacyjne i chronią powierzchnię gałki ocznej. Wraz z flawonoidami neutralizują wolne rodniki, które miałyby niszczące działanie na komórki rogówki. Biloptic zawiera N-hydroksymetyloglicynian (N-IG), pochodną aminokwasów mającą właściwości konserwujące - działa przeciwbakteryjnie. N-IG nie podrażnia komórek powierzchni gałki ocznej.

Skład  BILOPTIC

100ml roztworu zawiera: sól sodową kwasu hialuronowego - 0,150g, suchy ekstrakt Ginkgo biloba- 0,050g, N-hydroksymetyloglicynian - 0,002g, edetynian sodu - 0,100g, roztwór izotoniczny o pH 7,2 - dopełnia do 100ml.

Wskazania  BILOPTIC

Stabilizacja i odbudowa filmu łzowego przy zaburzeniach rogówkowo-spojówkowych. Produkt ma zastosowanie po zabiegach fototerapii (laser ekscymerowy) oraz we wszystkich przypadkach zmian jakościowych lub ilościowych filmu łzowego.

Sposób użycia.  BILOPTIC

Zakroplić 1-2 krople do worka spojówkowego, 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeciwwskazania  BILOPTIC

Nadwrażliwość na składniki produktu lub inne, o podobnej budowie chemicznej.

Przechowywanie  BILOPTIC

Należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Środki ostrożności:

  • Produkt jest sterylny do pierwszego otwarcia buteleczki. Należy dokładnie zamykać buteleczkę po zakropleniu i, w celu uniknięcia ryzyka zakażenia roztworu, nie dotykać zakraplaczem do powierzchni gałki ocznej ani innej powierzchni.
  • Należy zużyć w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia buteleczki.
  • Nie stosować produktu po upływie daty ważności.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Stosowanie z innymi kroplami okulistycznymi należy skonsultować z lekarzem okulistą.
  • Przed zakropleniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe.
  • Nie stosować jeżeli opakowanie jest uszkodzone.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane BILOPTIC

Nie zaobserwowano działań niepożądanych w czasie stosowania preparatu. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem okulistą.

Opakowanie  BILOPTIC

Wielkość opakowania to 8 ml.

VIDI Pharma Sp. z o.o. ul.Marszałkowska 84/92/117, 00-514 Warszawa; KRS: 0000439622, NIP: 701-035-91-72; REGON:146391912